Kontakta oss

Learning Center erbjuder användarsupport och hjälp med pedagogisk utveckling kring flexibelt lärande. Oss kan du fråga om till exempel Blackboard, webbföreläsningar, kursupplägg och annat som rör flexibel utbildning, distanskurser och tekniska hjälpmedel i undervisningen.

Det är vi som finns på Learning Center

Ingela Östlund, IKT-samordnare
Telefon: 026-64 50 89, mobil: 070-668 58 09, e-post: Ingela.Ostlund@hig.se

Jenny Ericsson, IKT-pedagog
Telefon: 026-64 84 94, mobil: 070-350 02 36, e-post: Jenny.Ericsson@hig.se

Göran Bertils, IKT-pedagog, multimediaproducent
Telefon: 026-64 50 89, Mobil: 079-077 12 55, e-post: Goran.Bertils@hig.se

Åke Wall, IKT-pedagog, multimediaproducent
Telefon: 026-64 50 89, mobil: 072-007 95 10, e-post: Ake.Wall@hig.se

Sven Borrie, IKT-tekniker
Mobil: 070-606 86 41, e-post: Sven.Borrie@hig.se

Fredrik Lård, IKT-tekniker
Telefon: 026-64 50 90, Mobil: 070-682 86 50, e-post: Fredrik.Lard@hig.se

Mats Brenner, IKT-pedagog
Tjänstledig tills vidare

Learning Centers support

Måndag ­‑ fredag 8.00‑15.00, telefon: 026 ‑ 64 87 00
E-post: blackboard@hig.se supportsystem: support.hig.se
Besökstid: 09.00‑15.00. Vi sitter i personalkorridoren på plan 4 i biblioteket, ring på klockan så kommer vi och öppnar.

Under sommaren och storhelger förekommer andra öppettider.

Publicerad av: Elisabeth Jansson Sidansvarig: Jenny Ericsson Sidan uppdaterades: 2019-08-27
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)