Arbetshälsovetenskap

Personallista arbetshälsovetenskap

Eva Bergsten, Forskningsassistent
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648189
 Mobil: +46722623771
 E-post: Eva.Bergsten@hig.se
 Rum: 55:228

Gunnar Bergström, Professor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648863
 Mobil: +46736225860
 E-post: Gunnar.Bergstrom@hig.se
 Rum: 55:217

Sofie Bjärntoft, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648586
 Mobil: +46724651280
 E-post: Sofie.Bjarntoft@hig.se
 Rum: 55:408

Martin Björklund, Forskare
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648782
 Mobil: +46704790430
 E-post: Martin.Bjorklund@hig.se
 Rum: Umeå

Mats Djupsjöbacka, Forskare
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648709
 Mobil: +46734618358
 E-post: Mats.Djupsjobacka@hig.se
 Rum: Umeå

Johanna Edvinsson, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648669
 Mobil: +46734607040
 E-post: Johanna.Edvinsson@hig.se
 Rum: 55:408

David Hallman, Forskningsassistent
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648439
 Mobil: +46724651214
 E-post: David.Hallman@hig.se
 Rum: 55:215

Marina Heiden, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648544
 Mobil: +46704390753
 E-post: Marina.Heiden@hig.se
 Rum: 55:208

Jennie Jackson, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648293
 Mobil: +46724651236
 E-post: Jennie.Jackson@hig.se
 Rum: 55:215

Leticia Januario, Postdoktor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648454
 Mobil: +46707897548
 E-post: Leticia.Januario@hig.se
 Rum: 55:210

Johan Larsson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648816
 Mobil: +46724651365
 E-post: Johan.Larsson@hig.se
 Rum: 55:214

Eugene Lyskov, Docent Forskare
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648413
 Mobil: +46724651334
 E-post: Eugene.Lyskov@hig.se
 Rum: 55:211

Svend Erik Mathiassen, Professor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648206
 Mobil: +46706788158
 E-post: SvendErik.Mathiassen@hig.se
 Rum: 55:216

Susanna Mixter, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648596
 Mobil: +46732807404
 E-post: Susanna.Mixter@hig.se
 Rum: 55:408

Ola Nordhall, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648843
 Mobil: +46724651266
 E-post: Ola.Nordhall@hig.se
 Rum: 55:310

Hans Richter, Professor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648722
 Mobil: +46724651230
 E-post: Hans.Richter@hig.se
 Rum: 55:414b

Thomas Rudolfsson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648662
 Mobil: +46734607034
 E-post: Thomas.Rudolfsson@hig.se
 Rum: Umeå

Tina Rönnlund Borg, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648679
 Mobil: +46722133194
 E-post: Tina.Borg@hig.se
 Rum: Umeå

Malin Svensson, Forskningsassistent
 Avd:
 Telefon: +4626645082
 Mobil: +46702636748
 E-post: malin.svensson@hig.se
 Rum: 55:219

Sven Svensson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648623
 Mobil: +46737195387
 E-post: Sven.Svensson@hig.se
 Rum: 55:210

Amanda Waleh Åström, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626645015
 Mobil: +46724651290
 E-post: Amanda.Waleh.Astrom@hig.se
 Rum: 55:219

Linda Widar, Doktorand
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648456
 Mobil: +46728560272
 E-post: Linda.Widar@hig.se
 Rum: 55:410

Birgitta Wiitavaara, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648405
 Mobil: +46703457214
 E-post: Birgitta.Wiitavaara@hig.se
 Rum: 55:206

Camilla Zetterberg, Lektor
 Avd: Avdelningen för arbetshälsovetenskap och psykologi
 Telefon: +4626648739
 Mobil: +46724651317
 E-post: Camilla.Zetterberg@hig.se
 Rum: 55:228
Kontakt

Ämnesansvarig
Gunnar Bergström
Telefon: 026-648863
E-post: gunnar.bergstrom@hig.se

Publicerad av: Zara Lindahl Sidansvarig: Annika Strömberg Sidan uppdaterades: 2020-02-19
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)