Byggnadsteknik och Energisystem

Kontakt

Ämnesansvarig byggnadsteknik och Energisystem
Bahram Moshfegh, professor
Tel: 026-64 88 04
E-post: bahram.moshfegh@hig.se

Bitr. ämnesansvarig energisystem:
Nawzad Mardan, universitetslektor
Tel: 070-191 37 07
E-post: nawzad.mardan@hig.se

Energisystem
Bitr. ämnesansvarig byggnadsteknik:
Johan Norén, universitetsadjunkt, tekn.lic.
Tel: 070-790 6

Personallista Energisystem och byggnadsteknik

Jan Patrik Akander, Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648118
 Mobil: -
 E-post: jan.akander@hig.se
 Rum: 11:446

Arman Ameen, Universitetsadjunkt
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 073-982 55 81
 E-post: arman.ameen@hig.se
 Rum: 11:416

Shahnaz Amiri, Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648837
 Mobil: -
 E-post: shahnaz.amiri@hig.se
 Rum: 11:409

Harald Andersson, Doktorand
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: harald.andersson@hig.se
 Rum: 11:515

Alireza Bahrami, Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: alireza.bahrami@hig.se
 Rum: 11:449

Diogo Cabral, Projektmedarbetare
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: diogo.cabral@hig.se
 Rum: 11:515

Mattias Calmunger, Adjungerad Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: mattias.calmunger@hig.se
 Rum:

Dorith Carlberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648164
 Mobil: 070-188 50 79
 E-post: dorith.carlberg@hig.se
 Rum: 11:447

Thomas Carlsson, Forskningsingenjör
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648178
 Mobil: -
 E-post: thomas.carlsson@hig.se
 Rum: 45:314

Mathias Cehlin, Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 072-299 53 52
 E-post: mathias.cehlin@hig.se
 Rum: 11:411

Leif Claesson, Forskningsingenjör
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648129
 Mobil: 070-513 33 63
 E-post: leif.Claesson@hig.se
 Rum: 45:311

Bengt Eriksson, Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-695 60 12
 E-post: b.eriksson@hig.se
 Rum: 11:417

Martin Eriksson, Doktorand
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-214 51 05
 E-post: martin.eriksson@hig.se
 Rum: 11:603b

Malin Grönberg, Projektmedarbetare
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: malin.gronberg@hig.se
 Rum:

Mattias Gustafsson, Adjungerad Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-414 04 85
 E-post: mattias.gustafsson@hig.se
 Rum: 11:453

Abolfazl Hayati, Biträdande Universitets lektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-191 38 49
 E-post: abolfazl.hayati@hig.se
 Rum: 11:313

Ulf Holmberg, Forskare
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-754 11 40
 E-post: ulf.holmberg@hig.se
 Rum:

Gabor Horvath, Projektmedarbetare
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: gabor.horvath@hig.se
 Rum:

Mohammad Jahedi, Doktorand
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648199
 Mobil: -
 E-post: mohammad.jahedi@hig.se
 Rum: 11:414

Per Jernberg, Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 073-461 82 84
 E-post: per.jernberg@hig.se
 Rum: 11:455

Ida Johansson, Doktorand
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648853
 Mobil: -
 E-post: ida.johansson@hig.se
 Rum: 11:414

Robert Johansson, Projektmedarbetare
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-467 59 05
 E-post: robert.johansson@hig.se
 Rum:

Alan Kabanshi, Lektor
 Avd: Akademin för teknik och miljö
 Telefon: 648822
 Mobil: -
 E-post: alan.kabanshi@hig.se
 Rum: 11:309

Taghi Karimipanah, Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648734
 Mobil: -
 E-post: taghi.karimipanah@hig.se
 Rum: 11:453

Björn O Karlsson, Professor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-371 30 10
 E-post: bjorn.o.karlsson@hig.se
 Rum: 11:415

Åsa Karlsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648120
 Mobil: -
 E-post: asa.karlsson@hig.se
 Rum: 11:450

Mubashar Khan, Doktorand
 Avd: Miljövetenskap
 Telefon:
 Mobil: 073-460 70 58
 E-post: mubashar.khan@hig.se
 Rum: 11:309

Ulf Larsson, Avdelningschef
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: 648791
 Mobil: 070-648 79 23
 E-post: ulf.larsson@hig.se
 Rum: 11:410

Elisabet Linden, Forskningsingenjör
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648152
 Mobil: -
 E-post: elisabet.linden@hig.se
 Rum: 45:312

Hans Lundström, Forskningsingenjör, civ.ing
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648154
 Mobil: -
 E-post: hans.lundstrom@hig.se
 Rum: 45:305

Nawzad Mardan, Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-191 37 07
 E-post: nawzad.mardan@hig.se
 Rum: 11:452

Magnus Mattsson, Universitetslektor
 Avd: Miljövetenskap
 Telefon: 648134
 Mobil: -
 E-post: magnus.mattsson@hig.se
 Rum: 11:310

Bahram Moshfegh, Professor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon: 648804
 Mobil: 070-846 46 47
 E-post: bahram.moshfegh@hig.se
 Rum: 11:412

Asima Norén , Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 076-844 81 71
 E-post: asima.noren@hig.se
 Rum: 11:448

Johan Norén, Universitetsadjunkt, tekn.lic.
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-790 66 18
 E-post: johan.noren@hig.se
 Rum: 11:451

Mats Sandberg, Professor
 Avd: Miljövetenskap
 Telefon: 648139
 Mobil: 070-554 22 41
 E-post: mats.sandberg@hig.se
 Rum: 11:311

Jessika Steen Englund, Doktorand
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: jessika.steen.englund@hig.se
 Rum: 11:515

Patrik Thollander, Universitetslektor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: patrik.thollander@hig.se
 Rum: 11:416

Gottfried Weinberger, Doktorand
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 073-461 31 92
 E-post: gottfried.weinberger@hig.se
 Rum: 11:409

Hans Wigö, Universitetslektor, Tekn.dr.
 Avd: Miljövetenskap
 Telefon: 648185
 Mobil: 073-660 72 94
 E-post: hans.wigo@hig.se
 Rum: 11:312

Ewa Wäckelgård, Gästprofessor
 Avd: Energisystem och byggnadsteknik
 Telefon:
 Mobil: 070-167 91 01
 E-post: ewa.wackelgard@hig.se
 Rum: 11:413
Publicerad av: Zara Lindahl Sidansvarig: Gunilla Mårtensson Sidan uppdaterades: 2019-01-10
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)