Sök

Miljövetenskap

Personal som arbetar inom ämnet miljövetenskap

Personallista miljövetenskap

Lars Andersson, Universitetslektor,Senior
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Lars.T.Andersson@hig.se
 Rum:

Muhammad Arfan, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648501
 E-post: Muhammad.Arfan@hig.se
 Rum: 11:521

Stephan Barthel, Professor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648591
 E-post: stephan.barthel@hig.se
 Rum: 11:523

Johan Brändström, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648298
 E-post: johan.brandstrom@hig.se
 Rum: 11:521

Sandra Carlos-Pinedo, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648569
 E-post: Sandra.Carlos-Pinedo@hig.se
 Rum: 11:531

Johan Colding, Professor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645047
 E-post: Johan.Colding@hig.se
 Rum: 11:511

Daniel Danevad, Doktorand
 Avd: Byggnadsteknik, Energisystem och Miljövetenskap
 Telefon: +4626648156
 E-post: daniel.danevad@hig.se
 Rum: 11:531

Nikhilesh Dharmala, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och m
 Telefon: +4626648547
 E-post: nikhilesh.dharmala@hig.se
 Rum:

Matteo Giusti, Forskare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och m
 Telefon: +4626645016
 E-post: matteo.giusti@hig.se
 Rum: 11:512

Mauritz Glaumann, Arvodist
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Mauritz.Glaumann@hig.se
 Rum:

Åsa Gren, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och m
 Telefon: +4626648234
 E-post: asa.gren@hig.se
 Rum: 11:536

Ylva Gullberg, Doktorand
 Avd: Miljövetenskap
 Telefon: +4626648949
 E-post: ylva.gullberg@hig.se
 Rum: 11:514a

Andreas Haga, Bitr. avdelningschef
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645080
 E-post: andreas.haga@hig.se
 Rum: 11:535

Karl Hillman, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648414
 E-post: karl.hillman@hig.se
 Rum: 11:534

Stephen Hinton, Forskare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Stephen.Hinton@hig.se
 Rum:

Anna Högberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645086
 E-post: Anna.Hogberg@hig.se
 Rum: 11:536

Thomas Jungell
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Thomas.Jungell@hig.se
 Rum:

Elvedin Kovac, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: elnkoc@hig.se
 Rum:

Tarina Levin
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Tarina.Levin@hig.se
 Rum:

Siv Lindberg, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och m
 Telefon: +4626648435
 E-post: siv.lindberg@hig.se
 Rum: 45:317

Sofie Lindeberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Sofie.Lindeberg@hig.se
 Rum:

Noah Linder, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Noah.Linder@hig.se
 Rum: 11:532

Robert Ljung, Lektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648162
 E-post: robert.ljung@hig.se
 Rum: 11:533

John Marsh, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648410
 E-post: John.Marsh@hig.se
 Rum: 11:535

Peter Nilsson, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och m
 Telefon: +4626648308
 E-post: peter.nilsson@hig.se
 Rum:

Ola Norrman Eriksson, Professor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648145
 E-post: Ola.Eriksson@hig.se
 Rum: 11:513

Karl Samuelsson, Postdoktor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648426
 E-post: Karl.Samuelsson@hig.se
 Rum: 11:521

Maria Schewenius, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648474
 E-post: Maria.Schewenius@hig.se
 Rum: 11:521

Daniele Silvestro, Forskare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648277
 E-post: daniele.silvestro@hig.se
 Rum: 11:521

Shveta Soam, Postdoktor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och m
 Telefon: +4626648514
 E-post: shveta.soam@hig.se
 Rum: 11:512

Marita Wallhagen, Bitr. Lektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648105
 E-post: Marita.Wallhagen@hig.se
 Rum: 11:510

Zhao Wang, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648103
 E-post: Zhao.Wang@hig.se
 Rum: 11:509

Ulla Westerberg, Arvodist
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon:
 E-post: Ulla.Westerberg@hig.se
 Rum:

Peder Zandén Kjellén, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648522
 E-post: Peder.Kjellen@hig.se
 Rum: 11:521
Kontakt

Karl Hillman, ämnesansvarig för utbildningar
Telefon: 026-64 84 14
E-post: karl.hillman@hig.se

Ola Eriksson, ämnesansvarig för forskning
Telefon: 026-64 81 45
E-post: ola.eriksson@hig.se

Publicerad av: Camilla Haglund Sidansvarig: Gunilla Mårtensson Sidan uppdaterades: 2022-01-13
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)