Miljövetenskap

Personallista miljövetenskap

Personal som arbetar inom ämnet miljövetenskap.


Muhammad Arfan, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648501
 Mobil: +46704400593
 E-post: Muhammad.Arfan@hig.se
 Rum: 11:521

Stephan Barthel, Lektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648591
 Mobil: +46763605705
 E-post: stephan.barthel@hig.se
 Rum: 11:514b

Johan Brändström, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648298
 Mobil: +46730339247
 E-post: johan.brandstrom@hig.se
 Rum: 11:521

Sandra Carlos-Pinedo, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648569
 Mobil: +46704627880
 E-post: Sandra.Carlos-Pinedo@hig.se
 Rum: 11:521

Johan Colding, Forskare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645047
 Mobil: +46724651366
 E-post: Johan.Colding@hig.se
 Rum: 11:534

Daniel Danevad, Doktorand
 Avd: Byggnadsteknik, Energisystem och Miljövetenskap
 Telefon: +4626648156
 Mobil: +46702461613
 E-post: daniel.danevad@hig.se
 Rum: 11:521

Andreas Haga, Bitr. avdelningschef
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645080
 Mobil: +46724651203
 E-post: Andreas.Haga@hig.se
 Rum: 11:535

Karl Hillman, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648414
 Mobil: +46701914559
 E-post: Karl.Hillman@hig.se
 Rum: 11:512

Staffan Hygge, Professor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648153
 Mobil: +46724651429
 E-post: Staffan.Hygge@hig.se
 Rum: 11:522

Anna Högberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626645086
 Mobil: +46762757367
 E-post: Anna.Hogberg@hig.se
 Rum: 11:511

Marijke Keus, Postdoktor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648124
 Mobil: +46724651394
 E-post: Marijke.Keus@hig.se
 Rum: 11:536

Robert Ljung, Lektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648162
 Mobil: +46762574736
 E-post: robert.ljung@hig.se
 Rum: 11:533

Douglas MacCutcheon, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648123
 Mobil: +46724651327
 E-post: Douglas.MacCutcheon@hig.se
 Rum: 11:532

John Marsh, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648410
 Mobil: +46720234104
 E-post: John.Marsh@hig.se
 Rum: 11:535

Ola Norrman Eriksson, Professor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648145
 Mobil: +46701800672
 E-post: Ola.Eriksson@hig.se
 Rum: 11:513

Karl Samuelsson, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648426
 Mobil: +46737590850
 E-post: Karl.Samuelsson@hig.se
 Rum: 11:521

Mikael Scherdin, Forskare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648491
 Mobil: +46707916972
 E-post: Mikael.Scherdin@hig.se
 Rum: 11:522

Maria Schewenius, Doktorand
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648474
 Mobil: +46707753781
 E-post: Maria.Schewenius@hig.se
 Rum: 11:521

Daniele Silvestro, Forskare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och m
 Telefon: +4626648277
 Mobil: +46702692908
 E-post: daniele.silvestro@hig.se
 Rum: 11:521

Shveta Soam, Postdoktor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och m
 Telefon: +4626648514
 Mobil: +46702693558
 E-post: shveta.soam@hig.se
 Rum: 11:512

Katja Tasala Gradin, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648427
 Mobil: +46707216289
 E-post: Katja.Tasala.Gradin@hig.se
 Rum: 11:510

Emma Thiede, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648188
 Mobil: +46762098110
 E-post: Emma.Thiede@hig.se
 Rum: 11:511

Suzana Valentine, Projektmedarbetare
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648851
 Mobil: +46724651432
 E-post: Suzana.Valentine@hig.se
 Rum: 11:536

Marita Wallhagen, Bitr. Lektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648105
 Mobil: +46724651395
 E-post: Marita.Wallhagen@hig.se
 Rum: 11:510

Zhao Wang, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648103
 Mobil: +46700272521
 E-post: Zhao.Wang@hig.se
 Rum: 11:509

Peder Zandén Kjellén, Forskningsassistent
 Avd: Avdelningen för byggnadsteknik, energisystem och miljövetenskap
 Telefon: +4626648522
 Mobil: +46724651271
 E-post: Peder.Kjellen@hig.se
 Rum: 11:521
Kontakt

Karl Hillman, ämnesansvarig för utbildningar
Telefon: 026-64 84 14
E-post: karl.hillman@hig.se

Ola Eriksson, ämnesansvarig för forskning
Telefon: 026-64 81 45
E-post: ola.eriksson@hig.se

Publicerad av: Camilla Haglund Sidansvarig: Gunilla Mårtensson Sidan uppdaterades: 2021-01-29
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)