Personal vid ämnesgruppen för matematik


Yukiko Asami-Johansson, Doktorand
 Avd: Matematik
 Telefon: 648787
 Mobil: -
 E-post: yukiko.asamijohansson@hig.se
 Rum: 99:622

Iiris Attorps, Universitetslektor, Fil.dr.
 Avd: Matematik
 Telefon: 648786
 Mobil: -
 E-post: iiris.attorps@hig.se
 Rum: 99:621

Johan Björklund, Universitetslektor
 Avd: Matematik
 Telefon: 648778
 Mobil: -
 E-post: johan.bjorklund@hig.se
 Rum: 99:638

Mikael Forsberg, Universitetslektor
 Avd: Matematik
 Telefon: 648961
 Mobil: 073-441 23 31
 E-post: mikael.forsberg@hig.se
 Rum: 99:623

Sören Hector, Universitetsadjunkt
 Avd: Matematik
 Telefon: 648784
 Mobil: 070-461 60 86
 E-post: soren.hector@hig.se
 Rum: 99:629

Pär Hemström, Universitetsadjunkt, Fil kand
 Avd: Matematik
 Telefon: 648962
 Mobil: -
 E-post: par.hemstrom@hig.se
 Rum: 99:626

Anders Johansson, Universitetslektor
 Avd: Matematik
 Telefon: 648458
 Mobil: 070-538 34 18
 E-post: anders.r.johansson@hig.se
 Rum: 99:630

Rolf Källström, Professor
 Avd: Matematik
 Telefon: 648275
 Mobil: 070-622 93 09
 E-post: rolf.kallstrom@hig.se
 Rum: 99:625

Helena Lindström, Universitetsadjunkt
 Avd: Matematik
 Telefon: 648964
 Mobil: 070-367 08 16
 E-post: helena.lindstrom@hig.se
 Rum: 99:628

Irina Pettersson, Universitetslektor
 Avd: Matematik
 Telefon: 648965
 Mobil: -
 E-post: irina.pettersson@hig.se
 Rum: 99:634

Mirko Radic, Universitetslektor
 Avd: Matematik
 Telefon: 648783
 Mobil: -
 E-post: mirko.radic@hig.se
 Rum: 99:624

Yury Shestopalov, Professor
 Avd: Matematik
 Telefon: 648918
 Mobil: -
 E-post: yury.shestopalov@hig.se
 Rum: 99:633

Olov Viirman, Universitetslektor
 Avd: Matematik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: olov.viirman@hig.se
 Rum: 99:620

Xiaoqin Wang, Universitetslektor
 Avd: Matematik
 Telefon: 648779
 Mobil: -
 E-post: xiaoqin.wang@hig.se
 Rum: 99:635
Publicerad av: Zara Lindahl Sidansvarig: Gunilla Mårtensson Sidan uppdaterades: 2018-06-13
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)