Utbildningsledare

Akademin för teknik och miljö

Grundnivå



Automationsingenjör (Co-op), 180 hp

Niclas Björsell

niclas.bjorsell@hig.se

Bastermin 21 v

Annika Eklund

annika.eklund@hig.se

Byggnadsingenjör, 180 hp

Johan Norén

johan.noren@hig.se

Dataingenjörsprogrammet, 180 hp

Åke Wallin

ake.wallin@hig.se

Ekonomiingenjörsprogrammet, 180 hp

Katarina Hansson Andersson

katarina.hansson@hig.se

Elektroingenjörsprogrammet, 180 hp

Niklas Rothpfeffer

niklas.rothpfeffer@hig.se

Energisystemingenjör (Co-op), 180 hp

Arman Ameen

arman.ameen@hig.se

Industridesign, 180hp

Ann-Sofie Hartzén

ann-sofie.hartzen@hig.se

Industriell ekonomi - Industrial Management and Logistics, 180 hp

Bo Lennart Andersson

bo.lennart.andersson@hig.se

IT-systemutveckling mot geografiska informationssystem

Ann-Sofie Östberg

ann-sofie.ostberg@hig.se

Lantmätarprogrammet, 180 hp

Märit Walfridsson
Ulrika Ågren, biträdande

marit.walfridsson@hig.se


ulrika.agren@hig.se

Maskiningenjör (Co-op), 180 hp

Per Blomqvist

per.blomqvist@hig.se

Miljöingenjör (Co-op), 180hp

Zhao Wang

zhao.wang@hig.se

Miljöstrateg, 180hp

Andreas Haga

andreas.haga@hig.se

Samhällsplanerarprogrammet, 180 hp

Janne Margrethe Karlsson
Eva Sahlin, biträdande

janne.margrethe.karlsson@hig.se

eva.sahlin@hig.se

 Tekniskt basår

Annika Eklund

annika.eklund@hig.se

Avancerad nivå



Magisterprogram i Besluts-, risk- och policyanalys, 60 hp

Anders Hermansson

anders.hermansson@hig.se

Masterprogram i Miljöpsykologi

Andreas Haga

andreas.haga@hig.se

Master Programme in Energy Engineering, Energy On-line, 60 cr

Nawzad Mardan
Arman Ameen, biträdande

nawzad.mardan@hig.se

arman.ameen@hig.se

Master Programme in Energy Systems, 60 cr

Nawzad Mardan
Arman Ameen, biträdande

nawzad.mardan@hig.se

arman.ameen@hig.se

Master Programme in Energy Systems, 120 cr

Nawzad Mardan
Arman Ameen, biträdande

nawzad.mardan@hig.se

arman.ameen@hig.se

Master Programme in Geomatics, 60 cr

Bin Jiang

bin.jiang@hig.se

Masterprogram i Geospatial informationsvetenskap

Anders Brandt

anders.brandt@hig.se

Master Programme in Management of Logistics and Innovation, 60 cr

Robin von Haartman

robin.vonhaartman@hig.se

Master Programme in Electronics, 120 cr

Edvard Nordlander

edvard.nordlander@hig.se

Master Programme in Electronics/Automation (online), 60 cr

Edvard Nordlander

edvard.nordlander@hig.se


Ämnesansvariga

» Lista över ämnesansvariga


Publicerad av: Eva Wännström Sidansvarig: Gunilla Mårtensson Sidan uppdaterades: 2019-08-12
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)