Gå till eugreenalliance
Sök

Utbildningsledare

Kontaktuppgifter till utbildningsledare för program på grund­nivå och avancerad nivå vid Akademin för teknik och miljö.

Utbildningsledare för program vid Akademin för teknik och miljö

Program

Kontakt

Automationsingenjör, Co-op 180 hp

Per Ängskog

Bastermin 33 fup

Annika Eklund

Byggnadsingenjör 180 hp

Johan Norén

Civilingenjörsprogram i Lantmäteriteknik 300 hp

Fredrik Zetterqvist 
Jonas Ågren, biträdande

Dataingenjörsprogrammet 180 hp

Åke Wallin

Anders Hermansson, biträdande

Datavetenskapliga programmet 180 hp

Ann-Sofie Östberg

Elektroingenjörsprogrammet 180 hp

Per Ängskog

Energisystemingenjör, Co-op 180 hp

Arman Ameen

Industridesign 180hp

Lars Eriksson
Erik Åberg, biträdande

Industriell ekonomi - högskoleingenjör 180 hp

Bo Lennart Andersson

Industriell ekonomi - Industrial Management and Logistics 180 hp

Bo Lennart Andersson

Lantmätarprogrammet 180 hp

Ulrika Ågren

Lantmätarprogrammet, inriktning teknisk och inriktning högskoleingenjör 180 hp

Marianne Berg, biträdande

Lantmätarprogrammet, inriktning ekonomisk/juridisk 180 hp

Jonas Pettersson, biträdande

Maskiningenjör, Co-op 180 hp

Madeleine Wedlund

Magisterprogram i Besluts-, risk- och policyanalys 60 hp

Anders Hermansson

Master i miljövetenskap - Beslutsfattande för hållbar utveckling 120 hp

Daniele Silvestro

Master Programme in Energy Engineering, Energy On-line 60 hp

Nawzad Mardan
Arman Ameen, biträdande

Magisterprogram i Energisystem 60 hp

Nawzad Mardan
Arman Ameen, biträdande

Masterprogram i Energisystem (online) 120 hp

Nawzad Mardan
Arman Ameen, biträdande

Magisterprogram i GIS och tillämpad geografi 60 hp/Magisterprogram i geomatik 60 hp

Nancy Joy Lim

Masterprogram i Geospatial informationsvetenskap 120 hp

Nancy Joy Lim

Magister i logistik och innovationsledning 60 hp

Robin von Haartman

Masterprogram i elektronik med inriktning mot automationsteknik 120 hp

Per Ängskog

Magisterprogram i elektronik med inriktning mot automationsteknik (online) 60 hp

Per Ängskog

Miljöingenjör, Co-op 180 hp

Zhao Wang
Roger Skoog, biträdande

Miljövetenskap - teknik, beteende och samhälle, Co-op 180 hp

Anna Högberg

Samhällsplanerarprogrammet 180 hp

Janne Margrethe Karlsson
Eva Sahlin, biträdande

Tekniskt basår 60 fup

Annika Eklund

Ämnesansvariga

» Lista över ämnesansvariga

Publicerad av: Camilla Nordin Sidansvarig: Gunilla Mårtensson Sidan uppdaterades: 2024-01-22
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)