Ämnesansvariga

Akademin för teknik och miljö


Besluts-, risk- och policyanalys

Magnus Hjelmblom

magnus.hjelmblom@hig.se

Biologi

Nils Ryrholm

nils.ryrholm@hig.se

Byggnadsteknik

Bengt Eriksson

bengt.eriksson@hig.se

Datavetenskap

Julia Åhlén

julia.ahlen@hig.se

Design och Formgivning

Lars Löfqvist

lars.lofqvist@hig.se

Elektronik och Fysik

Niclas Björsell

niclas.bjorsell@hig.se

Energisystem

Nawzad Mardan

nawzad.mardan@hig.se

Geospatial informationsvetenskap

Stefan Seipel

stefan.seipel@hig.se

Industriell ekonomi

Kaisu Sammalisto

kaisu.sammalisto@hig.se

Kemi

Mikael Björling

mikael.bjorling@hig.se

Lantmäteriteknik

Mohammad Bagherbandi

mohammad.bagherbandi@hig.se

Maskinteknik

Kourosh Tatar

kourosh.tatar@hig.se

Matematik och statistik

Irina Pettersson

irina.pettersson@hig.se

Miljöpsykologi

Patrik Sörqvist
Robert Ljung, biträdande

patrik.sorqvist@hig.se

robert.ljung@hig.se

Miljöteknik

Ola Norrman Eriksson

ola.eriksson@hig.se

Samhällsplanering, Geografi och Geomatik

Anders Brandt

anders.brandt@hig.se

Teknik

Jan Grenholm

jan.grenholm@hig.se


Publicerad av: Camilla Nordin Sidansvarig: Gunilla Mårtensson Sidan uppdaterades: 2019-02-12
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)