Personal


Desalegn Abraha, Professor Emeritus
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: desalegn.abraha@hig.se
 Rum: 61:213

Gautam Agarwal, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: gautam.agarwal@hig.se
 Rum: 61:213

Martin Ahlenius, Doktorand
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: martin.ahlenius@hig.se
 Rum:

Elena Ahmadi, Doktorand
 Avd: Arbetshälsovetenskap
 Telefon: 648768
 Mobil: -
 E-post: elena.ahmadi@hig.se
 Rum: 55:410

Zahra Ahmadi, Doktorand
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: 070-181 12 48
 E-post: zahra.ahmadi@hig.se
 Rum: 61:326

Silvana Begaj
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648689
 Mobil: -
 E-post: silvana.begaj@hig.se
 Rum: 61:215a

Benny Berggren, Doktorand
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: benny.berggren@hig.se
 Rum: 61:322

Dali Bitsadze Olofsson, Projektmedarbetare
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648925
 Mobil: 076-289 53 00
 E-post: dali.b.olofsson@hig.se
 Rum: 61:212

Nina Daskalova, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648763
 Mobil: -
 E-post: nina.daskalova@hig.se
 Rum: 61:325

Peter Edlund, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: peter.edlund@hig.se
 Rum: 61:312

Jens Eklinder Frick, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648925
 Mobil: 076-898 82 41
 E-post: jens.eklinder.frick@hig.se
 Rum: 61:212

Anna Engvers
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: 072-857 34 19
 E-post: anna.engvers@hig.se
 Rum: 61:408f

Lars-Torsten Eriksson, Professor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648550
 Mobil: 070-658 85 50
 E-post: lars-torsten.eriksson@hig.se
 Rum: 61:305

Arne Fagerström, Professor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648705
 Mobil: -
 E-post: arne.fagerstrom@hig.se
 Rum: 61:408g

Daniella Fjellström, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648214
 Mobil: -
 E-post: daniella.fjellstrom@hig.se
 Rum: 61:400

Maria Fregidou-Malama, Universitetslektor, Agr. dr.
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648687
 Mobil: 070-620 16 01
 E-post: maria.fregidou-malama@hig.se
 Rum: 61:314

Vincent Fremont, Doktorand
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: vincent.fremont@hig.se
 Rum: 61:204 B

Tommy Gerdemark , Avdelningschef
 Avd: Avdelningen för ekonomi
 Telefon: 648826
 Mobil: -
 E-post: tommy.gerdemark@hig.se
 Rum: 61:215c

Fredrik Hartwig, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648184
 Mobil: 073-535 84 72
 E-post: fredrik.hartwig@hig.se
 Rum: 61:311

Anders Hedman, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648428
 Mobil: -
 E-post: anders.hedman@hig.se
 Rum: 61:316

Ernst Hollander, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648891
 Mobil: -
 E-post: ernst.hollander@hig.se
 Rum: 61:214

Saeid Homayoun, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: saeid.homayoun@hig.se
 Rum: 61:311

Chowdhury Ehsanul Huda, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: ehsanul.chowdhury@hig.se
 Rum: 61:320

Akmal Hyder , Professor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648631
 Mobil: 070-284 86 31
 E-post: akmal.hyder@hig.se
 Rum: 61:306

Sonny Jakobsson, Forskningsassistent
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648489
 Mobil: 070-924 04 65
 E-post: sonny.jakobsson@hig.se
 Rum: 61:214

Signe Jernberg, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: signe.jernberg@hig.se
 Rum: 61:212

Maria Kulander, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648974
 Mobil: -
 E-post: maria.kulander@hig.se
 Rum: 61:408k

Jonas Kågström, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648775
 Mobil: -
 E-post: jonas.kagstrom@hig.se
 Rum: 61:408f

Tomas Källquist , Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648430
 Mobil: -
 E-post: tomas.kallquist@hig.se
 Rum: 61:303

Annika Lake, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648487
 Mobil: -
 E-post: annika.lake@hig.se
 Rum: 61:320

Veronika Larsson, Adjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: 070-294 27 83
 E-post: veronika.larsson@hig.se
 Rum: 61:304

Peter Lindberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648557
 Mobil: 070-731 28 96
 E-post: peter.lindberg@hig.se
 Rum: 61:315

Catherine Lions, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: catherine.lions@hig.se
 Rum: 61:313

Mats Lövgren, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648256
 Mobil: -
 E-post: mats.lovgren@hig.se
 Rum: 61:408e

Kristina Mickelsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648149
 Mobil: -
 E-post: kristina.mickelsson@hig.se
 Rum: 61:318

Jonas Molin, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648978
 Mobil: 070-191 38 46
 E-post: jonas.molin@hig.se
 Rum: 61:408m

Jean Claude Mutiganda, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: jean.claude.mutiganda@hig.se
 Rum:

Aihie Osarenkhoe, Professor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648584
 Mobil: 070-191 45 26
 E-post: aihie.osarenkhoe@hig.se
 Rum: 61:327

Markku Penttinen, Professor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: 070-355 13 55
 E-post: markku.penttinen@hig.se
 Rum:

Erika Persson , Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648927
 Mobil: 070-518 58 92
 E-post: erika.persson@hig.se
 Rum: 61:313

Eva Persson, Utbildningsadministratör
 Avd: Kurs- och programadministration
 Telefon: 648926
 Mobil: -
 E-post: eva.persson@hig.se
 Rum: 61:215b

Sarah Philipson
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: 070-711 12 00
 E-post: sarah.philipson@hig.se
 Rum:

Fazle Rahi, Doktorand
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: fazle.rahi@hig.se
 Rum: 61:213

Marije Renkema Singh, Projektledare
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: 079-073 50 65
 E-post: marije.renkemasingh@hig.se
 Rum: 61:305

Malin Rosén, Amanuens
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: malin.rosen@hig.se
 Rum: 61:213

Michelle Rydback, Doktorand
 Avd: Akademin för utbildning och ekonomi
 Telefon: 648697
 Mobil: -
 E-post: michelle.rydback@hig.se
 Rum: 61:307

Evelina Simonsson, Amanuens
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: evelina.simonsson@hig.se
 Rum: 61:213

Jenny Sjödin, Utbildningsadministratör
 Avd: Kurs- och programadministration
 Telefon: 648936
 Mobil: -
 E-post: jenny.sjodin@hig.se
 Rum: 61:203

Agneta Sundström, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648876
 Mobil: 070-191 38 50
 E-post: agneta.sundstrom@hig.se
 Rum: 61:319

Amelina Söderberg, Amanuens
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: amelina.soderberg@hig.se
 Rum: 61:204b

Stig Sörling, Universitetslektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648115
 Mobil: 070-387 81 15
 E-post: stig.sorling@hig.se
 Rum: 61:205

Sanna Maria Vesterinen, Utbildningsadministratör
 Avd: Kurs- och programadministration
 Telefon: 648601
 Mobil: -
 E-post: sannamaria.vesterinen@hig.se
 Rum: 51:232

Monika Wallmon, Lektor
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648546
 Mobil: -
 E-post: monika.wallmon@hig.se
 Rum: 61:412

Lars-Johan Åge, Universitetsadjunkt
 Avd: Företagsekonomi
 Telefon: 648884
 Mobil: 070-510 06 99
 E-post: lars-johan.age@hig.se
 Rum: 61:408l
Publicerad av: Camilla Haglund Sidansvarig: Svante Brunåker Sidan uppdaterades: 2017-02-24
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)