Personal vid ämnesavdelningen för engelska


Maria (Mia) Mårdberg, Universitetslektor
 Avd: Bibliotek
 Telefon:
 Mobil: 073-941 09 75
 E-post: mia.mardberg@hig.se
 Rum:

Iulian Cananau, Universitetslektor
 Avd: Engelska
 Telefon: 648651
 Mobil: 070-710 21 59
 E-post: iulian.cananau@hig.se
 Rum: 31:420

Susanne Greés, Universitetsadjunkt
 Avd: Engelska
 Telefon:
 Mobil: 070-385 82 21
 E-post: susanne.grees@hig.se
 Rum: 31:417

Lisa Johansson, Adjunkt
 Avd: Engelska
 Telefon: 648833
 Mobil: -
 E-post: lisa.johansson@hig.se
 Rum: 31:465

Henrik Kaatari, Universitetslektor
 Avd: Engelska
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: henrik.kaatari@hig.se
 Rum: 31:460

Pamela Marston, Universitetsadjunkt
 Avd: Engelska
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: pamela.marston@hig.se
 Rum:

Marko Modiano, Universitetslektor
 Avd: Engelska
 Telefon: 648702
 Mobil: 070-538 07 85
 E-post: marko.modiano@hig.se
 Rum: 31:465

Jessika Nilsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Engelska
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: jessika.v.nilsson@hig.se
 Rum: 31:213

Ric Sims
 Avd: Engelska
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: ric.sims@hig.se
 Rum:

Kavita Thomas, Universitetslektor
 Avd: Engelska
 Telefon: 648432
 Mobil: -
 E-post: kavita.thomas@hig.se
 Rum: 31:460
Publicerad av: Camilla Haglund Sidansvarig: Svante Brunåker Sidan uppdaterades: 2017-02-24
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)