Personal vid ämnesavdelningen för religionsvetenskap


Olov Dahlin, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648773
 E-post: Olov.Dahlin@hig.se
 Rum: 31:517

Mattias Dahlkvist, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för humaniora
 Telefon:
 E-post: Mattias.Dahlkvist@hig.se
 Rum:

Sara Duppils, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648571
 E-post: Sara.Duppils@hig.se
 Rum: 31:504

Ann-Kristin Eriksson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648425
 E-post: Ann-Kristin.Eriksson@hig.se
 Rum: 31:505

Sandra Lantz, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648570
 E-post: Sandra.Lantz@hig.se
 Rum: 31:505

Lena Larsson, Universitetsadjunkt, Adjunger.
 Avd: Avdelningen för humaniora
 Telefon:
 E-post: Lena.M.Larsson@hig.se
 Rum:

Stefan Larsson, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648552
 E-post: Stefan.Larsson@hig.se
 Rum: 31:462

Birgit Lindgren Ödén, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648117
 E-post: Birgit.Lindgren-Oden@hig.se
 Rum: 31:518

Jari Ristiniemi, Professor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648986
 E-post: Jari.Ristiniemi@hig.se
 Rum: 31:516

Per-Erik Söderberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648530
 E-post: Per-Erik.Soderberg@hig.se
 Rum: 31:517

Peder Thalen, Professor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648645
 E-post: peder.thalen@hig.se
 Rum: 31:513

Åke Tilander, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för humaniora
 Telefon: +4626648644
 E-post: Ake.Tilander@hig.se
 Rum: 31:515
Publicerad av: Sara Perttunen Sundberg Sidansvarig: Camilla Niss Sidan uppdaterades: 2018-03-05
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)