Personal vid ämnesavdelningen för religionsvetenskap


David Carlsson, Universitetslektor
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon:
 Mobil: 070-265 27 50
 E-post: david.carlsson@hig.se
 Rum: 31:515

Olov Dahlin , Universitetslektor
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon: 648773
 Mobil: 076-948 99 67
 E-post: olov.dahlin@hig.se
 Rum: 31:517

Sara Duppils, Universitetsadjunkt
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon:
 Mobil: 070-186 00 10
 E-post: sara.duppils@hig.se
 Rum: 31:504

Ann-Kristin (Mimmi) Eriksson, Universitetsadjunkt
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon: 648425
 Mobil: 073-571 58 60
 E-post: ann-kristin.eriksson@hig.se
 Rum: 31:505

Kerstin Jurdell, Universitetsadjunkt
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon:
 Mobil: 070-858 22 48
 E-post: kerstin.jurdell@hig.se
 Rum:

Sandra Lantz, Universitetsadjunkt
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon:
 Mobil: 070-186 00 11
 E-post: sandra.lantz@hig.se
 Rum: 31:505

Stefan Larsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon: 648552
 Mobil: -
 E-post: stefan.larsson@hig.se
 Rum: 31:504

Birgit Lindgren Ödén, Universitetslektor
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon:
 Mobil: 073-280 73 01
 E-post: birgit.lindgren-oden@hig.se
 Rum: 31:518

Jari Ristiniemi, Professor
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon: 648986
 Mobil: 070-721 49 21
 E-post: jari.ristiniemi@hig.se
 Rum: 31:516

Per-Erik Söderberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon:
 Mobil: 079-073 78 27
 E-post: per-erik.soderberg@hig.se
 Rum: 31:517

Peder Thalén, Professor
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon: 648645
 Mobil: 079-073 27 70
 E-post: peder.thalen@hig.se
 Rum: 31:513

Åke Tilander, Universitetsadjunkt
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon: 648644
 Mobil: -
 E-post: ake.tilander@hig.se
 Rum: 31:506

Ingela Visuri, Doktorand
 Avd: Religionsvetenskap
 Telefon: 648236
 Mobil: -
 E-post: ingela.visuri@hig.se
 Rum: 31:506
Publicerad av: Sara Sundberg Sidansvarig: Svante Brunåker Sidan uppdaterades: 2018-03-05
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)