Personal vid ämnesavdelningen för svenska språket


Cecilia Annell, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648142
 E-post: Cecilia.Annell@hig.se
 Rum: 31:403

Nina Begovic Jönsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648505
 E-post: Nina.Begovic@hig.se
 Rum: 31:408

Aase Berg, Universitetsadjunkt
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Aase.Berg@hig.se
 Rum:

Ingrid Björk, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648284
 E-post: Ingrid.Bjork@hig.se
 Rum: 31:463

Sonia Blomquist, Doktorand
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648588
 E-post: Sonia.Blomquist@hig.se
 Rum: 31:409

Ann Blückert, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648196
 E-post: ann.bluckert@hig.se
 Rum: 31:418

Johan Christensson, Universitetsadjunkt
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Johan.Christensson@hig.se
 Rum: 31:412

Siw Engelholm, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648236
 E-post: siw.engelholm@hig.se
 Rum: 31:214

Britt Johanne Farstad, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648128
 E-post: Britt.J.Farstad@hig.se
 Rum: 31:410

Hilde Marie Farstad
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Hilde.Marie.Farstad@hig.se
 Rum:

Malena Granhall
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Malena.Granhall@hig.se
 Rum: 31:464

Anna Gustavsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626645095
 E-post: Anna.Gustavsson@hig.se
 Rum: 31:212

Sarah Ljungquist, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648578
 E-post: sarah.ljungquist@hig.se
 Rum: 31:464

Kerstin Löwenborg, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648650
 E-post: kerstin.lowenborg@hig.se
 Rum: 31:214

El Mostafa Oubejji, Doktorand
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648174
 E-post: El.Mostafa.Oubejji@hig.se
 Rum: 31:506

Ulrika Serrander
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Ulrika.Serrander@hig.se
 Rum:

Jan Sjölund, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648172
 E-post: Jan.Sjolund@hig.se
 Rum: 99:236

Eva-Lena Stål, Universitetsadjunkt
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648195
 E-post: Eva-Lena.Stal@hig.se
 Rum: 31:408

Ann-Katrin Svärd
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Ann-Katrin.Svard@hig.se
 Rum:

Viktoria Waagaard
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Viktoria.Waagaard@hig.se
 Rum: 31:408

Anders Widbäck, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626645075
 E-post: anders.widback@hig.se
 Rum: 31:412

Carina Wikström
 Avd:
 Telefon:
 E-post: Carina.Wikstrom@hig.se
 Rum: 31:214

Helena Wistrand, Universitetslektor
 Avd: Avdelningen för Humaniora
 Telefon: +4626648246
 E-post: Helena.Wistrand@hig.se
 Rum: 31:403
Publicerad av: Sara Perttunen Sundberg Sidansvarig: Camilla Niss Sidan uppdaterades: 2018-03-05
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)