Personal vid ämnesgruppen pedagogik



Emelie Aune, Adjungerad adjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: emelie.aune@hig.se
 Rum: 31:318

Ulrika Bergstrand, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 073-963 71 84
 E-post: ulrika.bergstrand@hig.se
 Rum: 31:611b

Cresantus Biamba, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648543
 Mobil: -
 E-post: cresantus.biamba@hig.se
 Rum: 31:451

Erika Björklund, Universitetslektor
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 648935
 Mobil: -
 E-post: erika.bjorklund@hig.se
 Rum: 31:546

Maryam Bourbour, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: maryam.bourbour@hig.se
 Rum: 31:228

Kerstin Bäckman, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648553
 Mobil: -
 E-post: kerstin.backman@hig.se
 Rum: 31:425

Carl-Erik Carling, Universitetsadjunkt, Fil mag
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 645008
 Mobil: -
 E-post: calle.carling@hig.se
 Rum: 31:535

Åsa Carlsson, Universitetslektor
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 648561
 Mobil: -
 E-post: asa.carlsson@hig.se
 Rum: 31:538

Silvia Edling, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648260
 Mobil: -
 E-post: silvia.edling@hig.se
 Rum: 31:453

Annika Elm, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648690
 Mobil: 072-007 20 91
 E-post: annika.elm@hig.se
 Rum: 31:227

Anna Eriksson, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648545
 Mobil: -
 E-post: anna.eriksson@hig.se
 Rum: 31:426

Cecilia Eriksson, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon:
 Mobil: 070-759 77 70
 E-post: cecilia.eriksson@hig.se
 Rum: 31:450

Katarina Florin, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 648652
 Mobil: 070-103 04 32
 E-post: katarina.florin@hig.se
 Rum: 31:457

Mikael Forsberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648556
 Mobil: 070-180 82 51
 E-post: mikael.l.forsberg@hig.se
 Rum: 31:537

Guadalupe Francia, Professor
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 073-633 58 11
 E-post: guadalupe.francia@hig.se
 Rum: 31:452

Göran Fransson, Professor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648639
 Mobil: 070-321 29 09
 E-post: goran.fransson@hig.se
 Rum: 31:224

Tobias Fredlund, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: tobias.fredlund@hig.se
 Rum: 31:537

Anneli Frelin, Professor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648143
 Mobil: 072-011 74 94
 E-post: anneli.frelin@hig.se
 Rum: 31:424

Tor Frykmo, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: tor.frykmo@hig.se
 Rum: 31:318

Peter Gill, Professor
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 070-349 86 40
 E-post: peter.gill@hig.se
 Rum:

Jan Grannäs, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648497
 Mobil: 070-518 15 15
 E-post: jan.grannas@hig.se
 Rum: 31:461

Vivi Gumala Rafalsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 073-981 48 91
 E-post: vivi.rafaelsen@hig.se
 Rum: 31:229

Ingegerd Gunvik Grönbladh, Universitetslektor
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 073-983 27 36
 E-post: ingegerd.gunvik.gronbladh@hig.se
 Rum: 31:538

Christina Gustafsson, Gästprofessor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648565
 Mobil: -
 E-post: christina.gustafsson@hig.se
 Rum: 31:425

Björn Haglund, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon:
 Mobil: 073-983 57 13
 E-post: bjorn.haglund@hig.se
 Rum: 31:458

Caroline Hallgren, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: caroline.hallgren@hig.se
 Rum: 31:324

Eva Hallgren, Universitetsadjunkt
 Avd: Dramapedagogik
 Telefon: 648442
 Mobil: -
 E-post: eva.hallgren@hig.se
 Rum: 31:413

Monica Hallström, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648735
 Mobil: 076-856 87 72
 E-post: monica.hallstrom@hig.se
 Rum: 31:337

Annie Hammarberg, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648203
 Mobil: -
 E-post: annie.hammarberg@hig.se
 Rum: 31:454

Jörgen Holmberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon: 645091
 Mobil: 070-644 46 30
 E-post: jorgen.holmberg@hig.se
 Rum: 31:533

Anette Ivarsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 070-673 90 44
 E-post: anette.ivarsson@hig.se
 Rum: 31:211

Urban-Andreas Johansson, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 648232
 Mobil: -
 E-post: urban-andreas.johansson@hig.se
 Rum: 31:333

Liya Kalinnikova, Universitetslektor
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 648761
 Mobil: -
 E-post: liya.kalinnikova@hig.se
 Rum: 31:226

Paula Larsson, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 648934
 Mobil: 073-060 88 66
 E-post: paula.larsson@hig.se
 Rum: 31:547

Johan Liljestrand, Universitetslektor
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 648451
 Mobil: -
 E-post: johan.liljestrand@hig.se
 Rum: 31:536

Lotta Lindberg, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon:
 Mobil: 073-966 00 57
 E-post: lotta.lindberg@hig.se
 Rum: 31:228

Yvonne Lindh, Universitetsadjunkt
 Avd: Bildpedagogik
 Telefon: 648749
 Mobil: -
 E-post: yvonne.lindh@hig.se
 Rum: 31:462

Linda Magnusson, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: linda.magnusson@hig.se
 Rum: 31:305

Davoud Masoumi, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648796
 Mobil: -
 E-post: davoud.masoumi@hig.se
 Rum: 31:448

Tatiana Mikhaylova, Doktorand
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648527
 Mobil: -
 E-post: tatiana.mikhaylova@hig.se
 Rum: 31:305

Kristina Mårtensson, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 070-795 33 37
 E-post: kristina.martensson@hig.se
 Rum: 31:404

Wenche Mörck Riekki, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 079-076 46 85
 E-post: wenche.morck.riekki@hig.se
 Rum: 31:604d

Sara Mörtsell, Doktorand
 Avd: Didaktik
 Telefon:
 Mobil: 073-699 70 19
 E-post: sara.mortsell@hig.se
 Rum: 31:305

Petra Nord, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648698
 Mobil: -
 E-post: petra.nord@hig.se
 Rum: 31:324

Tina Nordh, Adjungerad adjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: tina.nordh@hig.se
 Rum: 31:318

Ingrid Nordqvist, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648609
 Mobil: 070-090 80 45
 E-post: ingrid.nordqvist@hig.se
 Rum: 31:427

Lena O Magnusson, Universitetslektor
 Avd: Bildpedagogik
 Telefon:
 Mobil: 076-213 27 76
 E-post: lena.o.magnusson@hig.se
 Rum: 31:338

David Paulsrud, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon:
 Mobil: -
 E-post: david.paulsrud@hig.se
 Rum: 31:318

Daniel Pettersson , Universitetslektor
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 070-258 46 19
 E-post: daniel.pettersson@hig.se
 Rum: 31:333

Britt-Marie Sandin Andersson, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648809
 Mobil: 073-461 83 66
 E-post: britt-marie.s.andersson@hig.se
 Rum: 31:449

Kia Sundberg-Kimhag, Universitetsadjunkt, Fil mag
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 648643
 Mobil: -
 E-post: kia.kimhag@hig.se
 Rum: 31:335

Sandra Svahn, Utbildningsadministratör
 Avd: Kurs- och programadministration
 Telefon: 648407
 Mobil: -
 E-post: sandra.svahn@hig.se
 Rum: 12:208

Bengt Söderhäll, Universitetslektor
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648869
 Mobil: 076-800 47 72
 E-post: bengt.soderhall@hig.se
 Rum: 31:537

Elisabeth Taube, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon:
 Mobil: 073-983 26 56
 E-post: elisabeth.taube@hig.se
 Rum: 31:229

Catarina Wahlgren, Doktorand
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 645008
 Mobil: -
 E-post: catarina.wahlgren@hig.se
 Rum: 31:535

Kristina (Tina) Walldén Hillström, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648554
 Mobil: 073-545 49 98
 E-post: kristina.w.hillstrom@hig.se
 Rum: 31:336

Claes Westelius, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648452
 Mobil: -
 E-post: claes.westelius@hig.se
 Rum: 31:533

Anna Wistrand, Doktorand
 Avd: Didaktik
 Telefon: 648527
 Mobil: -
 E-post: anna.wistrand@hig.se
 Rum: 31:305

Erika Åkerblom, Universitetsadjunkt
 Avd: Pedagogik
 Telefon: 648226
 Mobil: -
 E-post: erika.akerblom@hig.se
 Rum: 31:459

Therese Östlin, Universitetsadjunkt
 Avd: Didaktik
 Telefon:
 Mobil: 070-726 28 21
 E-post: therese.ostlin@hig.se
 Rum: 31:604b
Publicerad av: Sara Sundberg Sidansvarig: Svante Brunåker Sidan uppdaterades: 2017-06-01
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)