Lokala samordnare i regionen inom RucX

 

Bollnäs
Förskola - grundskola
Johan Lennartsson
johan.lennartsson@bollnas.se
0278-251 45
 
Gävle
Förskola - grundskola
Marie Wesik
marie.wesik@gavle.se
026-17 93 39

Gymnasium
Lars-Göran Berglund
lars-goran.berglund@gavle.se
026-17 98 36

Komvux
Annika Östberg
annika.ostberg@gavle.se
026-71 93 00 (växel)

Hofors
Förskola-grundskola
Stefan Andersson
stefan.andersson@hofors.se
0290-29 000 (växel)

Hudiksvall
Förskola - grundskola - gymnasium
Monica Fredriksson
monica.fredriksson@hudiksvall.se
0650-190 00 (växel)


Hälsinglands utbildningsförbund
Gymnasium i Bollnäs och Söderhamn
Ylva Tidén
ylva.tiden@hufb.se
010-454 10 00 (växel)

Ljusdal
Förskola - grundskola - gymnasium
Elisabet Lindberg
elisabet.lindberg@ljusdal.se
0651-181 04

Nordanstig
Förskola - grundskola
Eva Forsman
eva.forsman@nordanstig.se
0652-360 00 (växel)

Ockelbo
Förskola - grundskola
Anette Johansson
anette.johansson@ockelbo.se
0297-553 38
070-683 68 97

Sylvia Bergroth
sylvia.bergroth@ockelbo.se
 
Ovanåker
Förskola - grundskola - gymnasium
Cecilia Kronberg
cecilia.kronberg@ovanaker.se
0271-570 12

Sandviken
Förskola
Ann-Sofi Andersson
ann-sofi.andersson@edu.sandviken.se

Grundskola - gymnasium
Ann Åkerlöf Olsson
ann.akerlof@edu.sandviken.se
026-24 13 30
 
Söderhamn
Förskola- Grundskola
Erik Björk
erik.bjork@soderhamn.se
0270-759 62
070-699 28 54

Ann Charlotte Lindberg
ann.charlotte.lindberg@soderhamn.se
0270-753 91

Älvkarleby och Skutskär
Förskola - Grundskola
Madeleine Avermo
madeleine.avermo@alvkarleby.se
026-830 69


Publicerad av: Ewa Andersson Sidansvarig: Ann Gerhartz Sidan uppdaterades: 2018-06-29
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)