Sök

Lokala samordnare för VFU inom regionen, RucX

Kontaktuppgifter

Bollnäs kommun
Förskola - grundskola

Johan Lennartsson
johan.lennartsson@bollnas.se
0278-251 45
 
Gävle kommun
Förskola
Inger Mohlén

inger.mohlen@gavle.se
026-17 92 02

Grundskola - gymnasium

Ulrika Larsson
ulrika.larsson@gavle.se
070-086 03 94

Monica Wallman
monica.wallman@gavle.se
026-17 93 82

Peter Svedberg (övergripande VFU-frågor)
peter.svedberg@gavle.se

Komvux
Saga Sågström
saga.sagstrom@gavle.se

Hofors kommun
Förskola - grundskola - vuxenutbildning
Anna Samuelsson
anna.samuelsson@hofors.se
0290-29 000 (vxl)

Hudiksvalls kommun
Förskola - grundskola - gymnasium
Caroline Hellström Ahlbaum
caroline.hellstrom-ahlbaum@hudiksvall.se
0650-55 60 53


Hälsinglands utbildningsförbund
Gymnasium och vuxenutbildning i Bollnäs och Söderhamn
May-Britt Loewe
may-britt.loewe@hufb.se
010-454 10 81

Ljusdals kommun
Förskola - grundskola - gymnasium
Marie Rimmenhorn
marie.rimmenhorn@ljusdal.se
0651-182 04

Nordanstigs kommun
Förskola - grundskola
Eva Klang
eva.klang@nordanstig.se
0652-360 00 (växel)

Ockelbo kommun
Förskola - grundskola
Vakant
0297-555 00 (växel)


Ovanåkers kommun
Förskola - grundskola - gymnasium
Cecilia Kronberg
cecilia.kronberg@ovanaker.se
0271-570 12

Sandvikens kommun
Förskola
Katarina Bergström
katarina.a.bergstrom@edu.sandviken.se
026-24 18 91

Grundskola - gymnasium
Marie Wesik
marie.vesik@edu.sandviken.se
026-24 12 09


Söderhamns kommun
Förskola- Grundskola
Helena Siirilä
helena.siirila@soderhamn.se
0270-752 81

Helena Palm Höijer (övergripande VFU-frågor)
helena.palmhoijer@soderhamn.se

Älvkarleby kommun
Förskola - Grundskola
Madeleine Avermo
madeleine.avermo@alvkarleby.se
026-830 69


Publicerad av: Ewa Andersson Sidansvarig: Ann Gerhartz Sidan uppdaterades: 2022-11-14
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)