LSO inom regionen RucX

Kontaktuppgifter

Bollnäs
Förskola - grundskola
Johan Lennartsson
johan.lennartsson@bollnas.se
0278-251 45
 
Gävle
Förskola - grundskola - gymnasium

Karin Ekström
karin.ekstrom@gavle.se
070-100 62 14

Inger Mohlén
inger.mohlen@gavle.se
026-17 92 02

Peter Svedberg
peter.svedberg@gavle.se

Komvux
Annika Östberg
annika.ostberg@gavle.se
026-71 93 00 (växel)

Hofors
Förskola-grundskola- vuxenutbildning
Stefan Andersson
stefan.andersson@hofors.se
0290-29 000 (växel)

Hudiksvall
Förskola - grundskola - gymnasium
Monica Fredriksson
monica.fredriksson@hudiksvall.se
0650-190 00 (växel)

Hälsinglands utbildningsförbund
Gymnasium och vuxenutbildning i Bollnäs och Söderhamn
May-Britt Loewe
may-britt.loewe@hufb.se
010-454 10 00 (växel)


Ljusdal
Förskola - grundskola - gymnasium
Madde Bergström
madde.bergstrom@ljusdal.se
0651-182 04

Nordanstig
Förskola - grundskola
Eva Klang
eva.klang@nordanstig.se
0652-360 00 (växel)

Ockelbo
Förskola - grundskola
Anette Johansson
anette.johansson@ockelbo.se
0297-553 38
070-683 68 97

Sylvia Bergroth
sylvia.bergroth@ockelbo.se
 
Ovanåker
Förskola - grundskola - gymnasium
Cecilia Kronberg
cecilia.kronberg@ovanaker.se
0271-570 12

Sandviken
Förskola
Ann-Katrin Israelsson
ann-katrin.israelsson@edu.sandviken.se

Grundskola - gymnasium

Louise Salomonsson
louise.salomonsson@edu.sandviken.se
026-24 20 17

Marie Wesik
marie.vesik@edu.sandviken.se
026-24 12 09


Söderhamn
Förskola- Grundskola
Ann Charlotte Lindberg
ann.charlotte.lindberg@soderhamn.se
0270-753 91

Erik Björk
erik.bjork@soderhamn.se
0270-759 62
070-699 28 54

Älvkarleby och Skutskär
Förskola - Grundskola
Madeleine Avermo
madeleine.avermo@alvkarleby.se
026-830 69


Publicerad av: Ewa Andersson Sidansvarig: Ann Gerhartz Sidan uppdaterades: 2019-09-06
Högskolan i Gävle
www.hig.se
Box 801 76 GÄVLE
026-64 85 00 (växel)